Saturday Lower Junior Cup Previous Winners

(Minor Cup 1903-04 to 1937-38)

1903-04 Guards' Depot III beat Guildford III 3-0
1904-05 Guards' Depot III beat St. George's, Camberley 2-0
1905-06 Guildford III beat Tongham 3-2
1906-07 Godalming III beat Old Bostonians (after drawn game 0-0) 4-2
1907-08 South London Corinthians beat St. George's, Camberley 2-1
1908-09 St. George's Camberley beat Holy Trinity, Croydon 3-0
1909-10 Clapham United beat Glendale 1-0
1910-11 Badshot Lea beat Carshalton Athletic (replay after protest) 1-0
1911-12 Shere beat Benhilton Guild 3-2
1912-13 Molesey and St. Paul's United beat Tongham 2-1
1913-14 Stoke Athletic beat Long Ditton C.L.B. 3-2
1919-20 Thomville beat Shalford 5-3
1920-21 Send beat St. Michael's 1-0
1921-22 Guildford Railway beat Kenley Elmwood 2-1
1922-23 Cheam beat Tooting Avondale 1-0
1923-24 Virginia Water beat Ralph Athletic 2-1
1924-25 Beechurst beat Caterham Old Boys 4-1
1925-26 Stoke Hill beat Claygate 4-3
1926-27 Caterham beat Stanley Technical Old Boys 5-3
1927-28 St. Barnabas, Mitcham beat Crown Road Old Boys 2-1
1928-29 Stoke Hill beat Redhill YM.B. 5-0
1929-30 Close Athletic beat Caterham Old Boys 5-2
1930-31 Barnes Albion beat Warlingham 6-1
1931-32 Godstone 11 beat Pirbright 2-1
1932-33 Pirbright beat Lowfield Heath 9-1
1933-34 Stoughton beat St. Matthew's (after drawn game 1-1) 4-2
1934-35 Shere Juniors beat Stoics 3-1
1935-36 Kingston Rovers beat Shere Juniors 2-1
1936-37 Croydon Corporation Electricity Department beat Park Athletic (Kingston) 2-0
1937-38 West End beat Carshalton Athletic 3-0
1938-39 Shalford beat Carshalton Athletic 4-2
War Emergency Competition
1939-40 Wandgas Mitcham beat Merstham 10-2
1945-46 Charlwood beat Caterham Reserves 3-1
1946-47 Kingston Belmont Reserves beat Stoke Recreation Reserves 3-1
1947-48 Western United beat Skyways 4-0
1948-49 Downside beat Godstone 4-2
1949-50 Carshalton Athletic Juniors beat Stoughton Recreation 6-2
1950-51 Grange Mills beat Reigate and Redhill Post Office 1-0
1951-52 Tulsa United beat Hersham Claremont Reserves (after drawn game 2-2) 1-0
1952-53 Wandle Athletic beat 46th (M) H.A.A. (Lingfield) (after drawn game 3-3) 1-0
1953-54 Kingston Boys' Club Old Boys beat Southlands Athletic 13-2
1954-55 Bingham Athletic beat St. John's 3-1
1955-56 Raynes Park United beat Whitehorse Manor I-0
1956-57 Woking Rangers beat Byron Wanderers 4-1
1957-58 Whyatt Sports beat Walton Terriers 3-1
1958-59 Old Woking beat Stockwell Athletic 4-1
1959-60 Westleigh II beat Byron Wanderers Reserves 3-2
1960-61 Hook Youth beat North Old Boys Reserves 5-2
1961-62 Peco Sports beat Old Woking Reserves 3-1
1962-63 Northway Old Boys Reserves beat George Paynes 1-0
1963-64 Greenfields beat Charlwood 6-2
1964-65 Mascot Sports beat N.D. Sports 7-1
1965-66 Exodite Reserves beat Risley 6-2
1966-67 Grosvenor beat Compton 2-0
1967-68 Carshalton Boys Club beat Merstham Newton 3-1
1968-69 Wallington United beat Richard Costain Sports 4-0
1969-70 Risley beat Englefield Green Reserves 3-1
1970-71 Grosvenor beat Frinton Rovers "A" 3-1
1971-72 Englefield Green Rovers beat Carshalton Hill Reserves 2-1
1972-73 Hawker Athletic Reserves beat Elmgrove Reserves 2-0
1973-74 Roehampton (Saturday) Reserves beat Albion Athletic 2-1
1974-75 Elmgrove Reserves beat Fetcham Reserves 2-1
1975-76 Malden Vale Reserves beat Middlesex House Reserves (aet) 7-3
1976-77 No Competition
1977-78 R.B.L. Worcester Park beat Hook Venturers Reserves 2-0
1978-79 East Fulham beat Victoria 4-2
1979-80 Halfway beat St. Andrews Reserves 3-2
1980-81 Sheen beat P.O. Telecoms "A" (after extra time) 3-2
1981-82 W.M.C. Frimley Green beat Ditton Reserves 2-1
1982-83 Epsom District Hospital beat St.Andrews "A" 1-0
1983-84 Springfield Hospital "A" beat Holroyd Albion 2-1
1984-85 Croydon M.O. III beat Reedham Park "A" 2-1
1985-86 Watneys Sports Reserves beat B.B.C. Reserves 1-0
1986-87 Queens United Reserves beat Raynes Park "A" 3-1
1987-88 Alfold beat Capel 1-0
1988-89 Watneys Sports beat Colliers Wood United "A" 2-1
1989-90 Southlands Old Boys beat Colliers Wood United "A" 2-1
1990-91 Double H beat The Bee 5-0
1991-92 Eversley Rangers beat Chessington White Hart Reserves 1-0
1992-93 Pheonix Sun beat Lower Green 3-2
1993-94 Sheen Athletic beat F.C.A. Highbury 2-0
1994-95 Notvry Athletic beat Dennis Road Motors  3-0
1995-96 Watneys Sports beat Dennis Road Motors 4-1
1996-97 Dennis Road Motors beat Legion Rangers 3-1
1997-98 University of Surrey beat Watsons 1-0
1998-99 North Kingston beat Marlpit 2-1
1999-2000 Lower Green beat A.C. Malden 2-1
2000-01 A.C. Malden beat Kingston Albion (Res) 2-2 aet 4-3 on penalties
2001-02 Dynamo Pimlico beat Stoneleigh Park 2-0
2002-03 Anerley Athletic beat Robin Hood 5-0
2003-04 Bedfont Green beat Battersea Vets 2-1
2004-05 Old Rutlishians F.C. beat Weston Green United F.C. 2-1
2005-06 Inter Class A beat Maori Park 6-2
2006-07 Athletico beat Kingston Albion Res 3-0
2007-08 AFC Molesey beat Kingston Albion Res 4-0
2008-09 Dormansland Rockets beat L.M. Utd 6-2
2009-10 Abbey Rangers beat A.F.C. Walton & Hersham 2-1 
2010-11 Oatlands beat Sporting Kitz Vets 5-1
2011-12 Sporting Kitz beat Kingsbrook 4-0
2012-13 Astolat Athletic FC beat AFC Bedfont Green (Reserves) 3-0

  kids
  • Find a Club
Advanced Search Loading...
Survey