Saturday Junior Cup Previous Winners

1886-87 Reigate West End beat P.W.O. Regiment 5-0
1887-88 P.W.O. Regiment beat Dorking Standard 4-0
1888-89 Chamois beat Royal Scots 4-3
1889-90 Aldershot Institute beat Vampires 3-0
1890-91 Guards' Depot beat Dorking Wanderers 2-0
1891-92 Ferry Works beat Clarence House 2-0
1892-93 East Surrey Regimental District beat Surbiton Hill II 1-0
1893-94 Ewell beat Balham Wanderers 6-0
1894-95 Balham Athletic beat Surbiton Hill II 3-1
1895-96 Balham Wanderers beat Weybridge lI 2-0
1896-97 Chertsey beat Kingston (after drawn game 3-3) 2-1
1897-98 Camberley beat Norwood and Selhurst 2-1
1898-99 Old Londonians beat Oxted 2-1
1899-1900 Wingfield House beat Guards' Depot 2-1
1900-01 Parthians beat Guards' Depot 5-4
1901-02 Guards' Depot beat West Brixton 3-2
1902-03 Beddington Corner beat Old Tiffinians 3-2
1903-04 Dorking beat Croydon Common 2-1
1904-05 Old Tiffinians beat Haslemere 2-0
1905-06 Beddington Comer beat Tooting Graveney 2-0
1906-07 Dulwich Hamlet beat Church Institute 2-0
1907-08 Kingston beat Camberley and Yorktown 2-0
1908-09 Addiscombe beat Kingston St. Luke's 3-2
1909-10 Camberley beat Sutton United 2-1
1910-11 Waterfall beat Chertsey 1-0
1911-12 Beddington Corner beat Dulwich Hamlet 2-0
1912-18 Cup withheld from Competition
1919-20 Mitcham Wanderers beat Carshalton Athletic 2-1
1920-21 Molesey beat Brighton Railway 3-0
1921-22 Brighton Railway beat Famcombe 2-1
1922-23 Caterham Mental Hospital beat Epsom Town (after drawn game 1-1)2-1
1923-24 Thomville beat Horley 3-1
1924-25 Thomville beat Surbiton Old Boys 3-1
1925-26 Benhilton Athletic beat Frimley Green 4-3
1926-27 Whyteleafe Albion beat Epsom Athletic 4-1
1927-28 Frimley Green beat Wandgas 1-0
1928-29 Southern Railway (Western Section) beat Page & Hunt (after drawn game 1-1) 4-0
1929-30 Columbia beat West Byfleet 3-2
1930-31 Streatham Town beat Farnham Post Office 2-1 '
1931-32 Crusaders beat Ashtead (after drawn game 1-1) 3-1
1932-33 Cane Hill Mental Hospital beat Farnham Gas Company 5-0
1933-34 Netherne Mental Hospital beat Venners Sports (after drawn games1-1,1-1) 2-0
1934-35 Walton Heath beat Surbiton Old Boys 4-3
1935-36 Leatherhead J.E.A.beat Stoughton 2-1
1936-37 Coulsdon and Purley Highways beat Surbiton Town 3-0
1937-38 Worcester Park beat Kingswood Wanderers 4-2
1938-39 Mill Green beat Worcester Park 4-1
War Emergency Competition
1939-40 Virginia Water beat Trojan Sports 4-2
1943-44 Monotype beat North Sheen 3-2
1944-45 Oliver's Garage and North Sheen (Joint Holders) 4-4,2-2
1945-46 Farnham Town beat Frinton Rovers 3-2
1946-47 Ditton Old Boys beat Virginia Water 3-1
1947-48 Beddington Corner beat Barnes 3-2
1948-49 Coates Sports beat Caterham Old Boys (after drawn game 1-1) 3-2
1949-50 Elmwood Old Boys beat Horsell 2-1
1950-51 Hale beat Ashtead 4-0
1951-52 Chobham beat Whyteleafe 4-3
1952-53 Ham beat Nonsuch Albion 4-2 j
1953-54 Malden Sports beat Regnal Athletic 4-1
1954-55 Westfield beat Regnal Athletic 6-1
1955-56 Kingston Boys Old Boys beat Westfield (after drawn game 4-4) 2-1
1956-57 Ham beat Frimley United 2-1
1957-58 Ham beat Westfield 3-2
1958-59 Ham beat Carshalton Hill 5-2
1959-60 Ham beat Longheath Rangers 5-2
1960-61 St. John's beat St. Mary's Old Boys 3-2
1961-62 St. Mary's Old Boys beat Chipstead 4-1
1962-63 Richmond Vikings beat West End 5-1
1963-64 Ashburton Old Boys beat Brockham United 2-1
1964-65 Putney Athletic beat Hawker Athletic 2-1
1965-66 Lilleshal St. Heat United beat Kingswood Wanderers I-0
1966-67 Brockham United beat Cranleigh United 4-1
1967-68 Hook United beat Spartan 2-0
1968-69 Leatherhead Casuals beat Ash United Reserves 4-2
1969-70 Leatherhead Casuals beat Tooting Scobra 6-1
1970-71 Holland Rovers beat Spartan Vale 1-0
1971-72 Duke's Head beat Parks Athletic 3-2
1972-73 Duke's Head beat Clarion 3-2
1973-74 Meadvale Casuals beat Duke's Head 2-0
1974-75 Quorn beat Ripley Village 2-0
1975-76 Ripley Village beat Heath End Wanderers (after drawn game 1-1) 2-0
1976-77 No Competition
1977-78 Johnston Sports beat Tatsfield Rovers 2-1
1978-79 Mole Valley Wanderers beat Associan Espanola 1-0
1979-80 East Fulham beat Woodman United (after extra time) 3-1
1980-81 East Fulham beat Johnston Sports 2-0
1981-82 Fairchildes Old Boys beat Halfway 4-1
1982-83 North Holmwood beat Putney 3-1
1983-84 North Hohnwood beat Chapham Harps (after extra time) 3-2
1984-85 Risley Athletic beat Godstone (after drawn game) 1-0
1985-86 Merstham Newton beat Racal Decca 1-0
1986-87 Verdayne beat Queens United 2-1
1987-88 Racal Decca beat Kingston Albion 5-3
1988-89 Watsons beat Britannia Royals 2-0
1989-90 Border Sports beat Raynes Park Reserves 2-1
1990-91 Battersea Park Rovers Reserves beat Charlwood 1-0
1991-92 Battersea Park Rovers Reserves beat University of Surrey 3-1
1992-93 Hale beat University of Surrey (after extra time) 5-3
1993-94 Warbank Sports beat St. Ebbas 3-1
1994-95 Ancora beat Sheen Athletic 3-0
1995-96 F.C.A. beat Chessington White Hart 1-0
1996-97 Sheen Athletic beat ALP 3-I
1997-98 Kingston Albion beat John Fisher Old Boys 3-2
1998-99 Wandgas Sports beat Warlingham 6-0
1999-2000 Kingston Albion beat John Fisher Old Boys 3-0
2000-01 St. Andrews beat Heathfield Sports 1-0
2001-02 Heathfield Sports beat Meadhurst 3-0
2002-03 Warlingham (Res) beat Guildford Railway O.B. 2-1
2003-04 Sporting Wandgas beat Clarkson Hyde 4-3 a.e.t.
2004-05 Westminster Casuals F.C. beat Old Rutlishians F.C. 3-0
2005-06 Battersea Ironsides (Middx) beat Westminster Casuals 1-0
2006-07 Molesey Villa beat Frensham 3-2
2007-08 Abbey Rangers beat Croygas Phoenix 3-2
2008-09 Horley Town beat Summerstown 4-0
2009-10 Claygate & Ditton win on penalties after 0-0 draw with Chessington K.C.
2010-11 Smallfield beat Summerstown 5-4 on penalties (1-1 after 90 mins)
2011-12 Old Boys Clapham beat RH123 Athletic 4-1
2012-13 Chessington KC beat Smallfield 3-1

  kids
  • Find a Club
Advanced Search Loading...
Survey