Saturday Intermediate Cup Previous Winners

1920-21 Farnham U.B. beat Egham 1-0
1921-22 Carshalton Athletic beat Mitcham Wanderers 1-0
1922-23 Summerstown beat Brighton Railway (after drawn game I-1) 2-1
1923-24 Redhill beat Summerstown I-0
1924-25 Summerstown beat Southern Railway (after drawn game 1-1) 2-1
1925-26 Redhilll beat Wallington 2-1
1926-27 Summerstown beat Redhill 1-0
1927-28 Whyteleafe Albion beat Kingstonian 4-2
1928-29 Whyteleafe Albion beat Shotterxnill 2-1
1929-30 Epsom Town Reserves beat Farnham Town 4-2
1930-31 Wills Sports beat Frimley Green 8-1
1931-32 Carshalton Athletic beat Farnham Town 5-1
1932-33 Banstead Mental Hospital beat Brookwood Mental Hospital 2-1
1933-34 Nunhead Reserves beat Brookwood Mental Hospital 5-4
1934-35 Brookwood Mental Hospital beat Netherne Mental Hospital 5-0
1935-36 West Park Mental Hospital beat Farnham Post Office 4-3
1936-37 Veneers Sports beat West Park Mental Hospital 2-1
1937-38 Cane Hill Hospital beat Nunhead Reserves 4-1
1938-39 Woking Reserves beat Kingstonian Reserves 3-2
1945-46 M.D.C. No. 5 (Guildford) beat North Sheen 1-0
1946-47 Banstead Athletic beat Warlingham 4-3
1947-48 Tooting and Mitcham Reserves beat Banstead (After extra time) 3-2
1948-49 Woking Reserves beat Banstead Athletic 2-1
1949-50 Redhill Reserves beat Sutton United Reserves 2-0
1950-51 Tooting and Mitcham Reserves beat Croydon Adults 5-0
1951-52 Wrecclesham beat Sutton United Reserves 4-1
1952-53 Ash United beat Barnes 4-3
1953-54 Carshalton Athletic reserves beat Woking Reserves 3-2
1954-55 Banstead Athletic Reserves beat Woking Reserves 4-2
1955-56 Walton and Hersham Reserves beat Frinton Reserves 2-0
1956-57 Tooting and Mitcham Reserves beat Carshalton Athletic Reserves 3-2
1957-58 Kingstonian Reserves beat Tooting and Mitcham Reserves 3-2
1958-59 Woking Reserves beat Fisher Athletic 4-2
1959-60 Wimbledon Reserves beat Sutton United Reserves 5-2
1960-61 Wimbledon Reserves beat Walton and Hersham Reserves 3-0
1961-62 Wimbledon Reserves beat Sutton United Reserves 2-1
1962-63 Walton and Hersham Reserves beat Tooting and Mitcham Reserves 3-0
1963-64 Rushmere United beat Beddington Corner 4-2
1964-65 Fisher Athletic beat Sutton United Reserves 2-1
1965-66 Kingstonian Reserves beat Surbiton-Byron (after drawn game 2-2) 1-0
1966-67 Sutton United reserves beat Croydon Amateur Reserves 2-0
1967-68 Carshalton Athletic Reserves beat Redhill Reserves 2-1
1968-69 Leatherhead Reserves beat Chessington Hook United 3-1
1969-70 Metropolitan Police Reserves beat Addington United 4-1
1970-71 Metropolitan Police Reserves beat Dulwich Hamlet Reserves 2-0
1971-72 Sutton United Reserves beat Croydon Amateur Reserves (after 2-2 draw) 3-1
1972-73 Dulwich Hamlet Reserves beat Woking Reserves 1-0
1973-74 Kingstonian Reserves beat Dulwich Hamlet Reserves 1-0
1974-75 Dulwich Hamlet Reserves beat Sutton United Reserves 1-0
1975-76 St. Andrews beat Woking Reserves 2-1
1976-77 Dulwich Hamlet Reserves beat Croydon Reserves 3-2
1977-78 Carshalton Athletic Reserves beat Kingstonian Reserves 2-0
1978-79 Sutton United Reserves beat Dulwich Hamlet Reserves 2-1
1979-80 St. Andrews beat Carshalton Athletic Reserves 1-0
1980-81 Kingstonian Reserves beat Ham 2-0
1981-82 Sutton United Reserves beat Ditton 1-0
1982-83 Worcester Park Reserves beat Raynes Park 1-0
1983-84 Surbiton Town beat Ditton 2-0
1984-85 Roehampton (Saturday)FC beat Corona (after extra time) 2-1
1985-86 St. Andrews beat Roehampton (Saturday) FC 2-1
1986-87 Kingswood Wanderers beat St. Andrews 3-2
1987-88 Ashtead beat Hersham R.B.L. 3-2
1988-89 Bradbank Sports beat Colliers Wood United 2-1
1989-90 Raynes Park beat N.P.L. 1-0
1990-91 Virginia Water beat Coney Hall 3-0
1991-92 Colliers Wood United beat Woking Park & Horsell 4-0
1992-93 Bradbank Sports beat Shottermill 3-0
1993-94 Racal Decca beat Shottermill 1-0
1994-95 Watneys Sports Club beat Ashstead (after extra time) 5-4
1995-96 Croydon M.O.beatAshtead 4-1
1996-97 Meadhurst beat North Holmwood 2-0
1997-98 Battersea Ironsides beat North Holmwood 5-1
1998-99 Worcester Park beat Godstone 2-1
1999-2000 Chiddingfold beat SEELEC Delta 2-1
2000-01 Coney Hall beat Sutton High 5-4 on penalties (0-0 a.e.t.)
2001-02 Coney Hall beat Bletchingley 4-2 on penalties (1-1 a.e.t)
2002-03 Nuwood beat Ashtead 4-0
2003-04 Warlingham beat Shalford (after extra time 2-1)
2004-05 Woking Park & Horsell F.C. beat Lynwood F.C. 2-0
2005-06 Holmesdale beat Epsom Athletic 5-3
2006-07 Epsom Eagles Seniors beat Shottermill & Haslemere 2-0
2007-08 Epsom Eagles Seniors beat Dorking Wanderers 2-0
2008-09 Battersea Ironsides beat Bletchingley 3-1
2009-10 Virginia Water beat Epsom Eagles Seniors 1-0
2010-11 Milford & Witley beat Dormansland Rockets
2011-12 Bagshot beat Abbey Rangers 4-2 on penalties (3-3 after 90 mins, 4-4 AET)

2012-13 Merrow FC beat Horsley FC 1-0

  kids
  • Find a Club
Advanced Search Loading...